Odwiedź OUTLET i łap okazję!!!
Tagi
add remove
zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki damskie paski do zegarkow zegarki damskie zegarki damskie zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki męskie zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź

Sekrety zegarka. Jak on ciężko pracuje

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Sekrety Zegarka

Czy wiesz jak ciężko, godzina po godzinie pracuje Twój mechaniczny zegarek.

Energia dostarczona do automatycznego zegarka za pomocą ruchów nadgarstka w ciągu dnia,, jest w stanie nakręcić mechanizm i podtrzymać jego pracę przez całą noc.

Czy wiesz ile pracy wykonuje Twój zegarek? Siła zgromadzona w sprężynie napędowej jest przekazywana przez system kół do koła balansowego będącego sercem zegarka które pracuje bezustannie. Balans w ciągu godziny wykonuje od 18000 do 36000 wahnięć co daje w ciągu doby od 432000 do 864000 wahnięć.

Ważnym elementem każdego zegarka mechanicznego jest sprężyna włosowa, która współpracuje z kołem balansu. W zegarku damskim sprężyna ta ma średnicę około 3,5 mm przy wysokości 0,015 w mm – i bije od 3 024 000 do 6 048 000 razy na tydzień.

Średni przebieg samochodu to 250 000 kilometrów w ciągu 10 lat. W tym czasie jego koła wykonują 120 milionów obrotów. Koło balansu zegarka mechanicznego wykonuje taką samą prace w zaledwie 4-9 miesięcy. Wyobraź sobie stan techniczny Swojego samochodu, gdyby przejechał 250 000 km w zaledwie 9 miesięcy.

Czy wiesz, że tak mały błąd chodu, jak 1/100 sekundy na każde wahnięcie koła balansowego powoduje aż 14 min różnicy chodu po 24 godzinach.

Trzydzieści dwa strategiczne części zegarka, które współpracują ze sobą muszą być systematycznie smarowane w każdym zegarku. Kropla oleju zawarta w kamieniu, który jest łożyskiem balansu oraz pozostałych kół, ma objętość około 1/500 mm3. Właściwy profil kamieni łożyskowych pozwala utrzymać oliwę tam gdzie jest ona niezbędna. Profil tych kamieni został opracowany w oparciu o długie lata doświadczeń sztuki zegarmistrzowskiej. Wszystkie czopy współpracujące z kamiennymi łożyskami muszą być idealnie wypolerowane i ukształtowane. Te malutkie, cienkie elementy pracują w specjalnych łożyskach antywstrząsowych, spełniających zadanie amortyzatorów, które je chronią przed upadkiem i silnymi wstrząsami.

Każdy zegarek składa się z ze 120 małych, doskonale przemyślanych, idealnie wyprodukowanych części. Składa się na nie średnio 19 kół, 42 śruby wiele sprężynek i dźwigni.

Teraz widzisz jak wspaniały przedmiot zdobi Twoją rękę, ile pracy włożono w jego powstanie, ile lat doświadczeń. Jaka jest ich precyzja i kunszt wykonania. Ile serca i zapału włożył zegarmistrz montujący Twój zegarek.

Sekrety zegarka

Mechanizm zegarka Rolex.

Komentarze
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Ocena Google
4.70
Na podstawie 499 opinii
×