Odwiedź OUTLET i łap okazję!!!
Tagi
add remove
zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki damskie paski do zegarkow zegarki damskie zegarki damskie zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki męskie zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź

Pierwszy zegarek - na co zwrócić uwagę?

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Zegarek to dzisiaj nie tylko czasomierz, ale także (a może przede wszystkim) stylowy dodatek. Zegarki dziecięce pełnią dodatkowo jeszcze jedną rolę - uczą najmłodszych prawidłowego odczytywania czasu, oswajają z godzinami, minutami i... pozwalają im poczuć się doroślej. Jak jednak wybrać ten pierwszy zegarek, aby sprawić dziecku radość, a jednocześnie mieć pewność dobrego wyboru? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając pierwszy zegarek dla dziecka, a także, w jaki sposób wybrać zegarek dla osoby dorosłej.

Zegarek dla chłopca, czy dziewczynki?

To, dla kogo planujemy zakupić zegarek, określać będzie zarówno kolor czasomierza, jak i motyw widniejący na nim. Istotne jest jednak, abyśmy wybrali zegarek z motywem zgodnym z zainteresowaniami dziecka. Ulubiony bajkowy bohater na pasku lub tarczy sprawi, że zegarek na pewno spodoba się dziecku. Myszka Miki, Gwiezdne Wojny, motyw kwiatowy lub przeciwnie moro, możliwości mamy tutaj naprawdę wiele.

Przeglądając zegarki dziecięce, sprawdźmy, czy poza kolorowym, modnym wzorkiem, dany model wyróżnia także przejrzystość w odczytywaniu czasu. Poza tym istotne jest, aby zegarek nie miał zbyt dużej tarczy, a pasek był wygodny i łatwy do odpięcia.

Elektroniczne, czy z tarczą analogową, a może smartwatch?

Kolejne kryterium w wyborze zegarka dla dziecka to jego rodzaj. Tutaj mamy do wyboru zegarki:

  • z tarczą analogową (klasyczne, z cyferblatem) - tutaj zaleca się, aby dla młodszych dzieci wybierać modele z dużymi, łatwo rozpoznawalnymi cyframi arabskimi oraz wyraźnymi wskazówkami. Z kolei dla starszych dzieci, które nie mają żadnych trudności z odczytywaniem godziny, mogą to być zegarki, w których zamiast liczb są kropki, kreski lub inne symbole.
  • elektroniczne - takie modele posiadają cyfrowy wyświetlacz i poza wskazywaniem godziny pozwalają na korzystanie z szeregu innych funkcji jak: data, stoper, możliwość ustawienia alarmu. Taki zegarek może wydawać się łatwiejszy w odczytywaniu, jednak dodatkowe funkcje to rozwiązania raczej dla starszych dzieci.

Smartwatche to osobna kategoria zegarków, która od jakiegoś czasu cieszy się niezwykłą popularnością, także wśród dzieci. Takie połączenie zegarka i smartfona pozwala odbierać połączenia. Urządzenie wyposażone jest m.in. w Wi-Fi i Bluetooth, pozwala robić zdjęcia i odtwarzać muzykę. Czy jednak tego typu "zegarek" to dobre rozwiązanie dla dziecka? Tutaj zdania są mocno podzielone. Zważywszy na fakt, iż obecnie wiele dzieci, a nawet nastolatków, ma problemy z prawidłowym odczytywaniem godziny z klasycznego zegarka analogowego, pierwszy zegarek w tradycyjnej postaci to rozsądniejsze rozwiązanie.

Zegarki to idealny pomysł na prezenty dla dzieci

Pierwszy zegarek może być idealnym pomysłem na prezent. Przyjęło się, że zegarki dzieci otrzymują z okazji Pierwszej Komunii. Jednak innych okazji na tak modny, praktyczny i uniwersalny prezent naprawdę nie brakuje. Rozpoczęcie roku szkolnego (coś na dobry start) lub jego zakończenie (nagroda za wyniki w nauce). Wygrany konkurs szkolny, udany występ w przedstawieniu lub w zawodach sportowych. Powodów, by podarować dziecku pierwszy zegarek, nie brakuje.

Dla nastolatka modny zegarek znanej marki

Wybierając zegarek dla nastolatka trudno o receptę na sukces. Jednak z pewnością warto przestrzegać w takiej sytuacji jednej zasady. Sprawdzony, modny zegarek znanej marki. Tutaj nie ma mowy o tanich podróbkach, czy replikach. Możemy narazić nastolatka na nieprzyjemne komentarze ze strony rówieśników, czy wręcz wystawić go na pośmiewisko. Dorośli oceniają siebie nawzajem, zatem cóż można powiedzieć o młodzieży? Wybierając model dla nastolatka, możemy zgodnie z jego preferencjami, wybrać rozwiązanie klasyczne, sportowe lub tzw. modowe, a zatem zegarek marki, która jednoznacznie kojarzy się z modą.

Pierwszy zegarek - na co zwrócić uwagę
Pierwszy zegarek - na co zwrócić uwagę?

Pierwszy zegarek dla dorosłego

Pierwszy zegarek w życiu dorosłego człowieka? Bywa, że dotąd nie pojawiła się okazja, by sobie, lub komuś sprezentować zegarek. Czas to nadrobić. Tutaj przede wszystkim należy jasno określić podstawowe kryteria i według nich realizować poszukiwania:

  • budżet,
  • kolor,
  • materiał,
  • bransoleta, czy pasek,
  • styl (klasyczny, elegancki, a może sportowy),
  • mechanizm - kwarcowy, czy mechaniczny,
  • średnica koperty

Większość sprzedawców oferujących zegarki, zarówno damskie, jak i męskie, proponuje zastosowanie specjalnych filtrów wyboru, które szybko i sprawnie pozwolą zawęzić nam poszukiwania do modeli, które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom. I gotowe!

Komentarze
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Ocena Google
4.70
Na podstawie 499 opinii
×