Odwiedź OUTLET i łap okazję!!!
Tagi
add remove
zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki damskie paski do zegarkow zegarki damskie zegarki damskie zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki męskie zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź

Zegarek Vostok Atomic Age. Nowość.

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Kolekcja Atomic Age

Atomic Age, czyli Atomowy wiek to nowa linia zegarków marki Vostok Europe, które dedykowane są trzem naukowcom, dzięki którym ludzkość poznała właściwości atomu.

Wykorzystanie energii jądrowej zrewolucjonizowało świat XX wieku. Trzy potężne mocarstwa, czyli Stany Zjednoczone, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich oraz Rzesza Niemiecka pracowały nad możliwością wykorzystania energii atomowej. Początkowo wspomniane mocarstwa szukały wykorzystania atomów w przemyśle zbrojeniowym, jednak fizycy zaczęli kierować swe badania nad wykorzystaniem ich dla dobra ludzkości.

Linia zegarków Vostok Atomic Age została podzielona na 3 rodziny, z których każda jest dedykowana pracy i osiągnięciom innego naukowca. Ich wkład w pracę nad badaniami atomów był kluczowy dla stworzenia współczesnego świata.

Każda z linii zegarków Vostok Europe Atomic Age posiada spójną stylistykę kopert, których wnętrze skrywa trzy różne nowoczesne i wielofunkcyjne mechanizmy.

Futurystyczny kształt koperty zegarków marki Vostok Europe Atomic Age

Koperta zegarków linii Vostok Europe Atomic Age została zaprojektowana od podstaw i zdecydowanie odbiega od wcześniejszych produktów producenta z Litwy. Jej nowatorskość w dizajnie sprawia, że wyróżnia się spośród dotychczasowej stylistyki marki. Do produkcji kopert linii Atomic Age wykorzystano stal szlachetną 316L. Jest to nie tylko trwały materiał, odporny na korozję, ale również hipoalergiczny, czyli przyjazny ludziom ze skłonnościami do alergii. Wraz z użytkowaniem przedmiotów ze stali, w tym kopert zegarków, pojawiają się zarysowania, które jednak można łatwo zlikwidować zlecając ich odświeżenie w salonie zegarmistrzowskim. Nasz salon wykonuje takie usługi z największą dbałością o fachowość i precyzję. Można obrabiać na różne sposoby powierzchnię stali i marka Vostok Europe łączy w swoich produktach w ciekawy sposób powierzchnie satynowe z polerowanymi.

Zegarek męski Vostok Atomic Age
Zegarek męski Vostok Atomic Age

Koperta zegarków Atomic Age

Koperta tych zegarków składa się z dwóch części. Część wewnętrzna oktagonu skrywa mechanizm, natomiast masywna część zewnętrzna ma za zadanie ochronę koronki oraz ułatwić zamocowanie paska lub bransolety na uszach. Podobnie jak w wielu wcześniejszych modelach tej marki i w tych użyto utwardzonego szkła mineralnego K1. Jest ono niezwykle odporne na zbicie, a także o doskonałej przejrzystości. Ponadprzeciętna wodoszczelność na poziomie do 200 m. Wodoodporność 20 atm pozwala na swobodne korzystanie ze sportów wodnych, w tym nurkowania. Zakręcany dekiel i koronka są tutaj niezwykle pomocne, jak na zegarek nurkowy przystało. Ucieszy to wielu mężczyzn poszukujących np. zegarków do pływania.

Innowacyjność rozwiązań w modelach Atomic Age

Te zegarki męskie posiadają duże koronki, których bok został poddany moletowaniu. Znaczy to tyle, że nacięto powierzchnię stali, co stworzyło płytkie rowki, pozwalające na wygodne operowanie koronką, tzn. regulować wskazania, odkręcając ją i ponownie wkręcając. Modele z mechanizmem automatycznym wyposażono w przeszklony dekiel, pozwala to na podziwianie pracującego werku. Natomiast zegarki kwarcowe posiadają pełne dekle, które ozdobiono efektownym trójwymiarowym grawerunkiem modelu atomu połączonego z literą linii. Litera „O” w słowie Atomic to również jądro atomu wokół, którego krążą elektrony.

Każda z trzech linii Atomic Age posiada jeden model, którego obudowę pokryto niezwykle trwałą powłoką PVD w czarnym kolorze. Jest to, podobnie jak stal, materiał nie wywołujący reakcji alergicznych. Podczas procesu nakładania powłoki PVD używa się tytanu, który jest obojętny dla ludzkiego organizmu. Koperty zegarków Vostok Europe Atomic Age mają rozmiar 48 mm średnicy i 19,7 mm grubości. Dzięki wyprofilowanej obudowie, której uszy opadają pod ostrym kątem, zegarek idealnie dopasowuje się do nadgarstka, sprawiając wrażenie mniejszego niż jest w rzeczywistości.

Duży wybór pasków i bransolet odpowiednich do każdej stylizacji

Marka Vostok Europe słynie z szerokiej oferty pasków i bransolet dopasowanych do każdego modelu. Tak jest również w przypadku linii Atomic Age, która oferuje szeroki wybór zintegrowanych pasków skórzanych i silikonowych oraz równie idealnie dopasowanych do obudowy bransolet. Ogniwa bransolet, które są dosyć charakterystyczne zostały tak zaprojektowane, by doskonale komponować się z wielokątną kopertą. Masywne i przyjemne w dotyku paski silikonowe oferowane są aż w pięciu kolorach: białym, czarnym, czerwonym, niebieskim i beżowym. Dzięki temu, że paski posiadają liczne otwory, skóra pod nimi oddycha i nie dochodzi do odparzeń w upalne dni. Szeroki wybór mamy również, jeśli chodzi o paski skórzane. W zależności od modelu do jakiego zostały one przeznaczone oferowanych jest wiele kolorów z różnymi kontrastowymi i dopasowanymi przeszyciami. Rozmiar pasków to 25 mm szerokości, co sprawia, że są one proporcjonalne do masywnych kopert o sporych rozmiarach.

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Enrico Fermi - mechanizm NH34

Kolekcja zegarków Vostok Europe Atomic Age Fermi to hołd oddany włoskiemu fizykowi Enrico Fermiemu, który w 1938 r. otrzymał nagrodę Nobla. Prawdopodobnie to on jako pierwszy rozszczepił jądro atomu, co było podstawą do dalszych badań dla innych naukowców. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych współtworzył pierwszy reaktorjądrowy, w którym przeprowadzane i badane były reakcje jądrowe z kontrolowaną szybkością. Z części reaktora stworzono Argonne National Laboratory, które stało się jedną z pierwszych i wpływowych jednostek badawczych.

Zegarki Atomic Age Fermi zostały wyposażone w nowoczesne mechanizmy automatyczne NH34 z funkcją GMT. Pozwala to na sprawdzenie godziny w innej strefie czasowej. Jest to również niezwykle przydatna funkcja dla osób często podróżujących do zakątków świata o innych strefach czasowych. Umieszczone cztery wskazówki pokazują godziny, minuty oraz sekundy, a także czas w formacie 24 godzinnym. Na tarczy również znajduje się wskaźnik do odczytu aktualnego dnia miesiąca. Aby ustawić właściwe wskazania GMT należy odciągnąć koronkę do środkowej pozycji i ustawić właściwy czas GMT. Jak widać jest to bardzo proste, nawet dla takiej komplikacji. Z funkcji tej z powodzeniem korzystają nie tylko ludzie często podróżujący, ale i ci, którzy mają rodzinę zamieszkałą w innej strefie czasowej. W takich przypadkach właściwie nastawiony zegarek wskaże, która jest godzina w miejscu zamieszkania krewnych.

Linia zegarków Vostok Europe Atomic Age posiada trzy warianty kolorystyczne. Pierwszy z nich NH34A-640A701 to model o czarno-niebieskiej tarczy z dopasowanym brązowym paskiem z gładkiej skóry. Kolejny model NH34A-640A702posiada czarno-białą tarczę i pasek z czarnej skóry. Natomiast trzeci model NH34A-640C703 posiada kopertę, tarczę oraz pasek czarne z kontrastowymi żółtymi akcentami.

Zegarki Vostok Europe Atomic Age J.Robert Oppenheimer - ich wielofunkcyjność

Ta linia została stworzona, by oddać hołd wybitnemu amerykańskiemu fizykowi Robertowi J.Oppenheimerowi, który często nazywany jest ojcem bomby atomowej, gdyż był dyrektorem naukowym projektu Manhattan, przedsięwzięcia mającego na celu opracowanie pierwszej broni atomowej. Po II wojnie światowej uczestniczył w Komisji Energii Atomowej, gdzie używał swojej renomy do walki na rzecz międzynarodowej kontroli energii atomowej oraz zapobiegania wyścigowi zbrojeń atomowych. Działalność tego wybitnego fizyka przyczyniły się do rozwoju fizyki i chemii kwantowej. Do jego największych osiągnięć naukowych można zaliczyć : rozwinięcie teorii czarnych dziur i promieniowania kosmicznego, rozwinięcie teorii tunelowania kwantowego czy teorii kwantowej pola. Wnioski i przemyślenia Oppenheimera były i nadal są bardzo ważne dla świata nauki, mimo iż w wielu dziedzinach dokonano już kolejnych odkryć.

Zegarki Vostok Europe Atomic Age z linii Oppenheimer zostały wyposażone w wielofunkcyjne, mechanizmy japońskie YM86, które działają dzięki bateriom i regulatorom kwarcowym. Modele te wyposażono w aż siedem wskazań: godzina, minuta, sekunda, dzień tygodnia, dzień miesiąca oraz czas w formacie dobowym. Ponadto posiada dodatkowe funkcje w postaci: alarmu, stopera, wiecznego kalendarza. Sami przyznacie, że te modele posiadają sporo wskazań. Jeżeli chodzi o konkretne modele i ich wersje kolorystyczne to zegarek stalowy o referencjach YM86-640A695 posiada czarną tarczę z seledynowymi akcentami i czarnym skórzanym paskiem. Kolejnym modelem jest YM86-640A696 w srebrnej kopercie, który wyposażono w brązowy skórzany pasek, a na tarczy pojawiają się kolory niebieski, czarny i czerwony. Trzeci model to numer referencyjny YM86-640C697 posiadający czarną kopertę oraz czarną tarczę z beżową planszą. Dodatkowo tarcza posiada seledynowe akcenty. Do tego modelu dołączono jasnobrązowy pasek. Wielofunkcyjność zastosowanego mechanizmu YM86 sprawia, że zegarek z powodzeniem może zastąpić wiele przedmiotów w trakcie podróży, zaś zastosowana w nim komplikacja wiecznego kalendarza bez problemu wskaże datę aż do roku 2100. Dodatkowym atutem jest to, że ten kaliber pozwala na działanie około trzech lat bez potrzeby wymiany baterii.

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Andriej Sacharow - dokładność chronografów.

Trzecia z linii zegarków Atomic Age została poświęcona znanemu rosyjskiemu fizykowi jądrowemu, Andiejowi Sacharowi. Był twórcą teorii indukowanej grawitacji. Był on równie mocno zaangażowany w program jądrowy jak Oppenheimer. Sacharow stał się współtwórcą radzieckiej bomby wodorowej. Doprowadził do pierwszej kontrolowanej reakcji termojądrowej. Za te działania sowieckie władzę nagrodziły go medalami i nagrodami. Jednak Sacharow widząc skutki dokonywanych prób odmówił dalszych działań. Coraz częściej zabierał głos w sprawach społecznych, ograniczenia potencjałów nuklearnych, rozbrojenia czy praw człowieka. Otrzymał nawet Pokojową Nagrodę Nobla w 1975 r.

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Sacharow zostały wyposażone w klasyczny mechanizm VK 64 z komplikacją stopera i datownika. Tu zainstalowano pięciowskazówkowy werk, który odmierza godziny, minuty i sekundy, a stoper na żądanie odmierza czas maksymalnie przez 12 godzin, z precyzją do 1/3 sekundy.

Użyty w modelach Atomic Age Sacharow mechanizm VK64 ma zwiększoną odporność na działanie pól magnetycznych. Okienko datownika znajduje się nad godziną szóstą, co dodatkowo wprowadza symetrię. Żywotność użytych baterii szacuje się na 3 lata.

Pierwszy model o numerze referencyjnym VK64-640A698 wyposażono w czarny skórzany pasek oraz cenioną przez kolekcjonerów kolorystykę tarczy. Jest to tzw odwrócona panda, czyli reverse panda, a znaczy to tyle, że na czarnej tarczy umieszczono białe totalizatory. Wersja druga, czyli model VK64-640C699 to prawdziwy sportowy duch podkreślony czernią tarczy, koperty i paska z czerwonymi wykończeniami. Kolejny męski zegarek VK64-640A700z niebieską tarczą „reverse panda” ma również niebieski pasek z szarymi przeszyciami. Czytelna tarcza i techno-futurystyczna koperta to znak rozpoznawczy kolekcji Vostok Atomic Age. Poznaj całą kolekcję zegarków męskich Vostok Europe, z których każdy poświęcony jest jednemu z trzech najważniejszych fizyków jądrowych XX wieku. Wyjątkowy design, bogata kolorystyka tarcz oraz pasków w połączeniu z dobrymi mechanizmami sprawia, że te zegarki męskie cieszą się dużą popularnością wśród miłośników sportowych czasomierzy. To funkcjonalne zegarki inspirowane ważnymi światowymi wydarzeniami. Era atomowa na Twoim nadgarstku.

Komentarze
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Ocena Google
4.70
Na podstawie 499 opinii
×