Odwiedź OUTLET i łap okazję!!!
Tagi
add remove
zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki damskie paski do zegarkow zegarki damskie zegarki damskie zegarki damskie zegarki męskie zegarki męskie zegarki męskie zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź zegarmistrz łódź

Mechaniczny czy kwarcowy jaki zegarek dla mnie?

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Zegarek mechanicznyZegarek mechanicznyZegarek mechaniczny będzie gromadził energię potrzebną do pracy w sprężynie napędowej. Nakręcanie sprężyny napędowej może odbywać się przez koronkę lub po przez urządzenie automatycznego naciągu. W pierwszym przypadku musimy raz dziennie nakręcić zegarek a w drugim automatyczny naciąg zrobi to za nas, a my musimy go tylko nosić. Trzeba jednak wiedzieć że zegarki mechaniczne nie są tak dokładne jak zegarki kwarcowe. Będziemy zmuszeni co jakiś czas dokonać korekty wskazań naszego zegarka. Musimy jeszcze pamiętać o takim parametrze jak rezerwa chodu, to znaczy że nasz zegarek zmagazynuje jakąś tam energię i po kilkunastu, kilkudziesięciu godzinach się zatrzyma. Komplikacje takich zegarków są bardzo różne, począwszy od kalendarza, poprzez stoper, automatyczny naciąg, do wiecznego kalendarza, tak mechanizm będzie za nas pamiętał że luty na 28 dni lub 29 dni a kwiecień jest miesiącem 30 dniowym i nie ma tam baterii. Produkcja takiego zegarka jest o wiele kosztowniejsza niż zegarka kwarcowego, ale za to ma duszę, prestiż, jest przedmiotem wyjątkowym.

Zegarek kwarcowy jest bardzo dokładny. Jest zasilany baterią, lub akumulatorem pobierającym energię z ruchu ręki lub korzystający z energii słonecznej. W zegarkach kwarcowych spotkamy więcej ciekawych wzorów i rozwiązań. Produkcja zegarka kwarcowego jest tańsza i łatwiejsza, co powoduje szybsze reakcje na zmiany trendów mody.

Zegarek ze specjalistycznymi funkcjami. Zegarek posiadający specjalne funkcje np. dla wędkarzy, zegarek trekingowy itp. W zależności od zaistniałej potrzeby i zainteresowań użytkownika.

Nie można generalizować jaki zegarek jest najlepszy, po prostu nie ma takiego. Zegarek oceniany według własnych kryteriów i dobieramy bezpośrednio do własnych oczekiwań i potrzeb. Najlepiej posiadać dwa, trzy zegarki w zależności od sytuacji w jakiej się znajdziemy, zegarek sportowy na weekend, zegarek klasyczny do pracy. Można połączyć zegarek sportowy z klasycznym, wybierając zegarek z chronografem o wskazaniach analogowych.

Pasek czy bransoleta?

Pasek czy bransoleta Pasek czy bransoletaOczywiście trudno generalizować, ale bransoleta będzie lepiej pasować do zegarka sportowego. Alternatywą są paski wykonany z nowoczesnych bardzo odpornych materiałów takich jak kevlar. Kolorystyka ich jest bardzo bogata, więc bez problemu można dobrać pasek do własnych upodobań. Istnieje duża ilość zegarków sportowych wykonanych z plastiku, gdzie jedynym słusznym rozwiązaniem będzie pasek wykonany z gumy lub kauczuku. W zegarkach o klasycznej stylistyce eleganckim wyborem będzie pasek wykonany z naturalnych skór zwierzęcych. Kolor paska, jak i jego faktura jest inwidualną decyzją użytkownika. Wyjątkiem jest tu zegarek wykonany z materiałów szlachetnych, takich jak złoto, srebro czy platyna gdzie bransoleta jest wykonana z takiego samego materiału co zegarek.

Komentarze
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Ocena Google
4.70
Na podstawie 499 opinii
×