CALVIN KLEIN EARTH Ref. CK K5Y31UVN
1 449,00 zł 1 014,31 zł
SEIKO Chronograph SSB173P1
1 059,01 zł 953,10 zł
ORIENT FDB0B003S0
1 370,00 zł 1 233,00 zł
SEIKO Prospex Solar Diver SSC663P1
1 579,00 zł 1 421,11 zł
SEIKO Classic SUR791P1
639,00 zł 575,10 zł
ORIENT FEM65008B9
1 050,00 zł 945,00 zł
Płatności
Płatności w sklepie przyjmujemy gotówką i kartami płatniczymi.


Płatności internetowe obsługuje dla nas portal Przelewy-24.pl


Przelew na nasze konto proszę dokonac na nr konta 18 1140 2004 0000 3502 5163 1956.
W tytule proszę podać nr zamówienia.  


Możesz również skorzystać z rat obsługiwanych przez mBank Raty, lub Santander Consumer Bank. Aby skorzystać z systemu ratalnego, przy wyborze formy płatności podczas składania zamówienia, proszę wybrać mBank Raty, lub Santander Consumer Bank. Po złożeniu zamówienia, zostaną Państwo przeniesieni na stronę systemu ratalnego mBank Raty, lub Santander Consumer Bank i tam proszę uzupełnić wniosek. Dalej należy postępować według informacji pojawiających się na ekranie.
Przy płatności za pobraniem pieniądze proszę przekazać kurierowi.

Newsletter
Tajniki czasomierza – jak działa zegarek?

Atrakcyjny zegarek na ręku pozwala wyrazić siebie, podkreśla stylizację czy nawet manifestuje konkretny styl życia. Bez względu jednak na dobór konkretnego modelu, mało kto zdaje sobie sprawę, jak to jest, że tak niewielkie urządzenie precyzyjnie odlicza każdą sekundę. Pokrótce przybliżymy mechanizm działania zegarka tradycyjnego, jak i też alternatywnych dla niego rozwiązań.

Sekret zegarka mechanicznego

Tradycyjny mechanizm działania zegarka występuje oczywiście w zegarku mechanicznym. W uproszczeniu zasada jego funkcjonowania polega na dostarczaniu energii z napędu do regulatora (tarczy w zegarku), zamieniając ją w ruch obrotowy. Z kolei naciąg jest elementem, który poprzez energię z zewnątrz, napina sprężynę napędową zegarka. W zegarkach mechanicznych jest on ręcznie nakręcany za pomocą znajdującej się na nim koronki. Oczywiście zasada działania zegarka mechanicznego jest bardziej skomplikowana, aby wskazywał on czas, istotne jest także zaistnienie w całym procesie przekazywania energii przekładni zębatej oraz wychwytu. Przekładania składa się z połączonych ze sobą kół zębatych, które pełnią funkcję przekazywania energii oraz liczenia wahnięć czy obrotów regulatora zegarka. Wychwyt z kolei nie tylko przekazuję energię z przekładni, ale także dba o stały kąt obrotu, co w praktyce umożliwia odmierzanie czasu. Czasomierz mechaniczny nie jest idealnie dokładny, pewne odchylenia w odliczaniu czasu mogą wynosić nawet kilka sekund na dobę. Jak długo działa zegarek mechaniczny? Po nakręceniu koronki odmierza on czas przez 40-50 godzin.

Zegarki automatyczne i kwarcowe

Nieco inaczej działają popularne dziś zegarki automatyczne czy kwarcowe. Czasomierz automatyczny różni się od mechanicznego automatycznym naciągiem, który wyposażony jest w wahnik (rotor), odpowiadający za napięcie sprężyny. Energię konieczną do odmierzania czasu, uzyskuje się poprzez ruch –  na przykład nadgarstka, gdy zegarek jest założony. Czas działania jest podobny do tego uzyskiwanego w zegarkach mechanicznych. Różnica polega jednak na tym, że przy regularnym noszeniu zegarka, wahnik cyklicznie jest pobudzany. Jeśli zaś chodzi o zegarki kwarcowe, mechanizm działania opiera się na wykorzystaniu energii z baterii oraz drgań kryształu kwarcu, które przeliczane są na sekundy. Bateria ulega jednak zużyciu i co jakiś czas trzeba ją wymieniać.

...jest pusty

Dlaczego warto kupować u nas
1. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marek które sprzedajemy.

2. Każdy z zegarków posiada 24 m-c gwarancji. Zegarek jest zapakowany w oryginalne pudełko, dołączona jest gwarancja producenta oraz instrukcja obsługi.

3. Każdy z pasków Hirsch Performance posiada 30 m-c gwarancji.

4. Można składać zamówienia telefoniczne.

- 42 636 63 70

5. W wyborze zegarka pomogą najwyższej klasy specjailiści.

6. Zajmiemy się Twoim zegarkiem od zakupu, po obsługę pogwarancyjną.


7. Oferujemy.
- bezpłatny grawer.
- bezpłatna dostawa.
- bezpłatna regulacja bransolety.

8. Możliwość zwrotu do 14 dni.
kontakt

Nasza siedziba.

pn-pt 10-18

sob 10-13

Łódź. ul. Zamenhofa 14

tel: 42 636 63 70 506 070 417

e-mail serwis:
zegarmistrz@zegarmistrzlodz.com.pl

e-mail sklep:
sklep@zegarmistrzlodz.com.pl

Jeżeli nie możesz dotrzeć do nas w godzinach naszej pracy, to zadzwoń postaramy się umówić indywidualnie.

Pokaż na mapie