Płatności
Płatności w sklepie przyjmujemy gotówką i kartami płatniczymi.


Płatności internetowe obsługuje dla nas portal Przelewy-24.pl


Przelew na nasze konto proszę dokonac na nr konta 18 1140 2004 0000 3502 5163 1956.
W tytule proszę podać nr zamówienia.  


Możesz również skorzystać z rat obsługiwanych przez mBank Raty, lub Santander Consumer Bank. Aby skorzystać z systemu ratalnego, przy wyborze formy płatności podczas składania zamówienia, proszę wybrać mBank Raty, lub Santander Consumer Bank. Po złożeniu zamówienia, zostaną Państwo przeniesieni na stronę systemu ratalnego mBank Raty, lub Santander Consumer Bank i tam proszę uzupełnić wniosek. Dalej należy postępować według informacji pojawiających się na ekranie.
Przy płatności za pobraniem pieniądze proszę przekazać kurierowi.

Newsletter
Przed czym chronić zegarek i jak go przechowywać.

Przed czym chronić zegarek?

przed upadkiem – pomimo że współczesne zegarki posiadają zabezpieczenia antywstrząsowe może dojść do połamania osi. Najgroźniejsze jest uderzenia w koronkę, które doprowadza do rozszczelnienia zegarka.

przed wstrząsami – nie są tak groźne jak upadki, mogą powodować „zarzucenie” włosa, co spowoduje mocne śpieszenie się zegarka.

przed nagłymi zmianami temperatury – Nie wolno nagrzewać zegarka, a potem doprowadzać do nagłego obniżenia temperatury i odwrotnie. Powoduje natychmiastowe rozszczelnienie zegarka i kondensację pary wodnej na szkle.

przed silnymi polami magnetycznymi – np. pola anten telefonów komórkowych, czytników magnetycznych, głośników, czy telewizorów kineskopowych (na szczęście wychodzą już z użycia). Pole magnetyczne spowoduje namagnesowanie sprężyny włosowej regulatora balansowego i koła wychwytowego. Powoduje to nieaturalne zachowanie zegarka, objawem tego będzie nagłe śpieszenie, lub spóźnianie zegarka a nawet może doprowadzić do zatrzymywania.

przed wodą – nigdy nie mamy pewności czy nasz zegarek jest nadal szczelny…….więc powinno się to systematycznie sprawdzać u dobrego zegarmistrza, który posiada odpowiedni sprzęt i potrafi właściwie zinterpretować wyniki pomiarowe. Skutki zalania zegarka wodą chyba nie trzeba nikomu opisywać.

Kiedy korzystać z szybkiej zmiany daty.

Istnieją dwa systemy zmiany kalendarza przez zegarek:

Przestawienie daty odbywa się powoli pomiędzy godziną 22 a 5 rano. Użytkownik widzi jak ten proces powoli się odbywa i z reguły rozpoczyna się w okolicy godziny 22-23 a kończy się po 1 godzinie zamianą wskaźnika dnia miesiąca. Następnie rozpoczyna się zmiana dni tygodnia i kończy się około godziny 4 rano.  Ten rodzaj kalendarza nazywamy wolnobieżnym.

 

Drugi rodzaj kalendarza działa trochę inaczej, zmiana odbywa się bardzo szybko i proces ten jest trudny do zauważenia dla użytkownika. Zamiana daty następuje w okolicy godziny 0 i zmieniany jest jednocześnie wskaźnik dnia miesiąca i dzień tygodnia . Ten rodzaj kalendarza nazywamy szybkobieżnym.

 

Korzystając z funkcji zamiany szybkiego kalendarza trzeba pamiętać aby nie robić tego pomiędzy godzinami 22 a 5 w nocy. To jest okres, kiedy zabierak koła kalendarzowego styka się z zębem tarczy kalendarza i rozpoczyna przerzucać kalendarz na następny dzień.  Bez względu na konstrukcje kalendarza jest to moment kiedy współpracują się ze sobą zabierak koła kalendarzowego z zębami tarcz kalendarza.  Usiłując w tym okresie zamianę za pomocą szybkiej korekty może dojść do wykrzywienia zabieraka lub zębów koła kalendarzowego.  Pierwszą czynnością jaką musimy sprawdzić to godzina jaka jest pokazywana przez zegarek,  czy są to godziny przed południowe czy po południowe. Jeśli godzina jest poza 22 a 5 rano możemy bez żadnych obaw dokonać zmiany daty za pomocą szybkiej korekty.

 

Przechowywanie.

 

Czy przechowywany zegarek powinien działać czy ma być zatrzymany ?

 

Jak ogólnie wiadomo każdy zegarek mechaniczny i kwarcowy o wskazaniach analogowych posiada ruchome części, które współpracują ze sobą. Aby zmniejszyć tarcie między tymi elementami jest użyta specjalistyczna oliwa zegarmistrzowska, dodatkowo elementy te wykonane są ze specjalnych materiałów o niskiej ścieralności. Istnieją dwie szkoły, zwolennicy pierwszej uważają, że zegarek powinien być przechowywany zatrzymany ( niechodzący ), przedstawiciele drugiej szkoły uważają, że przechowywany zegarek powinien normalnie chodzić. Aby polemizować z oboma poglądami należy omówić co dzieje się z zegarkiem kiedy jest zatrzymany i kiedy chodzi.

Przechowywanie zegarka na rotomacie powoduje że sprężyna zegarka jest nakręcona, co w rezultacie powoduje ciągłą prace zegarka. Mechanizm zegarka nieustannie pracuje jakby był użytkowany przez właściciela. Przekładnie zegarka pracują, własności oliw smarujących ulegają naturalnemu starzeniu, oliwa użyta do nasmarowania wychwytu jest systematycznie rozprowadzana po zębach koła wychwytowego, dochodzi do naturalnego zużycia mechanizmu.

Przechowywanie z odkręconą sprężyna, w stania niechodzącym. Jedyną korzyścią jest niezużywanie mechanicznych części współpracujących ze sobą, oliwa ulega naturalnemu zużyciu przez procesy starzenia, oliwa nie jest rozprowadzana po zębach koła wychwytowego, co może doprowadzić do wcześniejszych wyrobień palet kotwicy.

Warto nadmienić w tym miejscu iż żaden z tych sposobów nie zwalnia z systematycznych wizyt w zakładzie zegarmistrzowskim celem wykonania konserwacji zegarka.

Zegarki kwarcowe powinny być przechowywany chodzące, zatrzymanie zegarka przez wyciągnięcie koronki nie jest dobrym pomysłem, ponieważ istnieją różne mechanizmy powodujące zatrzymanie zegarka w trakcie wyciągniętej koronki, poprzez zablokowanie kółek zębatych lub przez wyłącznik elektroniczny.

Oba te sposoby powodują zwiększony pobór prądu  i co za tym idzie szybsze zużycie baterii. Zatrzymanie mechanizmu kwarcowego jest tylko potrzebne do dokładnego ustawienia godziny zegarka.

...jest pusty

Calvin Klein City K2G2G1ZN
899,00 zł 791,12 zł
VOSTOK EUROPE YN84-575A539
3 930,00 zł 3 537,00 zł
OBAKU DENMARK V133SGIMG
560,00 zł 504,00 zł
SEIKO CLASSIC SUR273P1
529,00 zł 476,10 zł
DS SPORT CHRONO  C027.417.11.057.03
2 355,00 zł 2 072,40 zł
1 790,00 zł 1 611,00 zł
SEIKO Prospex SRPB99K1
2 049,00 zł 1 844,10 zł
Dlaczego warto kupować u nas
1. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marek które sprzedajemy.

2. Każdy z zegarków posiada 24 m-c gwarancji. Zegarek jest zapakowany w oryginalne pudełko, dołączona jest gwarancja producenta oraz instrukcja obsługi.

3. Każdy z pasków Hirsch Performance posiada 30 m-c gwarancji.

4. Można składać zamówienia telefoniczne.

- 42 636 63 70

5. W wyborze zegarka pomogą najwyższej klasy specjailiści.

6. Zajmiemy się Twoim zegarkiem od zakupu, po obsługę pogwarancyjną.


7. Oferujemy.
- bezpłatny grawer.
- bezpłatna dostawa.
- bezpłatna regulacja bransolety.

8. Możliwość zwrotu do 14 dni.
kontakt

Nasza siedziba

pn-pt 10-18

sob 10-13

Łódź. ul. Zamenhofa 14

tel: 42 636 63 70 506 070 417

e-mail serwis:
zegarmistrz@zegarmistrzlodz.com.pl

e-mail sklep:
sklep@zegarmistrzlodz.com.pl

Jeżeli nie możesz dotrzeć do nas w godzinach naszej pracy, to zadzwoń postaramy się umówić indywidualnie.

Pokaż na mapie