Płatności
Płatności w sklepie przyjmujemy gotówką i kartami płatniczymi.


Płatności internetowe obsługuje dla nas portal Przelewy-24.pl


Przelew na nasze konto proszę dokonac na nr konta 18 1140 2004 0000 3502 5163 1956.
W tytule proszę podać nr zamówienia.  


Możesz również skorzystać z rat obsługiwanych przez mBank Raty, lub Santander Consumer Bank. Aby skorzystać z systemu ratalnego, przy wyborze formy płatności podczas składania zamówienia, proszę wybrać mBank Raty, lub Santander Consumer Bank. Po złożeniu zamówienia, zostaną Państwo przeniesieni na stronę systemu ratalnego mBank Raty, lub Santander Consumer Bank i tam proszę uzupełnić wniosek. Dalej należy postępować według informacji pojawiających się na ekranie.
Przy płatności za pobraniem pieniądze proszę przekazać kurierowi.

Newsletter
Jak właściwie dbać o zegarek?

Dobrze dobrany zegarek, o który będziemy dodatkowo dbać we właściwy sposób, to rozwiązanie na lata. Czy jednak wiemy, jak obchodzić się z zegarkiem, aby w świetnej kondycji towarzyszył nam niezmiennie każdego dnia? Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci przedłużyć żywotność zegarka i utrzymać go w stanie takim, w jakim był w dniu zakupu.

Zacznijmy jednak od tego, iż konserwacja zegarków może różnić się nieco w zależności od tego, czy posiadamy zegarek kwarcowy, czy mechaniczny. Ten pierwszy to zegarek zasilany odpowiednią baterią i w którym to mechanizm wykorzystuje drgania kryształu kwarcu w celu odmierzania czasu. Zegarek mechaniczny wyposażony jest z kolei w skomplikowany mechanizm napędzany przez naciągniętą sprężynę. Tego rodzaju zegarki trzeba nakręcać ręcznie, standardowo co kilka dni, chyba że zegarek wyposażony jest w mechanizm samonakręcający.

Niezależnie jednak od tego, jaki zegarek posiadasz, pewne reguły w zakresie dbania o czasomierz pozostają niezmienne. O czym zatem powinieneś pamiętać, aby Twój zegarek był jak najdłużej w świetnej formie?

Regularnie odwiedzaj zegarmistrza

Każdy zegarek wymaga okresowych przeglądów. To przecież pewien mechanizm, którego większość elementów jest w ciągłym ruchu. Odpowiednia konserwacja, w tym czyszczenie, naoliwienie, wymiana elementów odpowiednich za wodoszczelność, korekta działania, sprawdzenie, czy do środka zegarka nie dostał się pot, kurz, czy jakikolwiek pył, to tutaj absolutna konieczność. Zabieraj swój zegarek do fachowca do kilka lat. Nawet jeśli nie dzieje się nic, co mogłoby Cię niepokoić. Pamiętaj, że nawet najlepsze smary, czy oliwy zegarmistrzowskie tracą swoje właściwości po upływie ok. 5 lat. Pełen serwis zegarka mechanicznego przed upływem tego okresu jest rozsądnym rozwiązaniem. Z kolei w przypadku zegarka kwarcowego, konieczność wymiany baterii, jaka przypada co 2 - 3 lata, jest jednocześnie idealnym momentem na dokonanie przeglądu czasomierza i przeprowadzenie konserwacji. Oczywiście nie trzeba w tym miejscu chyba nikogo przekonywać, że najlepiej wybrać się do autoryzowanego punktu serwisowego danej marki zegarków lub po prostu do rzetelnego, sprawdzonego zegarmistrza. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje, że zegarek będzie działał precyzyjnie i niezawodnie przez kolejne lata.

Nie wystawiaj zegarka na działanie ekstremalnych temperatur

Co prawda zegarki kwarcowe są mniej wrażliwe na oddziaływanie ekstremalnych temperatur niż zegarki mechaniczne, jednak w każdym przypadku warto chronić czasomierz przed zbyt wysokimi lub zbyt niskimi temperaturami. Aby zegarek nie odmówił Ci posłuszeństwa, pamiętaj, aby zdjąć go z ręki np. przed wejściem do sauny, czy też w sytuacji, gdy wybierasz się na górski stok. Przyjmuje się, że temperatura w zakresie od -10 do +35 stopni Celsjusza jest bezpiecznym zakresem dla zegarków kwarcowych, o ile nie są wystawiane one na działanie skrajnych temperatur przez więcej niż 8 godzin dziennie. Temperatury poniżej - 10 stopni oraz powyżej + 60 stopni mogą powodować awarie poszczególnych elementów zegarków, a temperatury powyżej + 40 stopni oddziałujące na zegarek skracają żywotność jego baterii. Jeśli nie wiesz, jak odporny na działanie temperatury jest Twój zegarek, najlepiej sprawdź instrukcję. Powinna tam znaleźć się informacja producenta na ten temat.

Przemywaj bransoletę, wietrz skórzany pasek

Dbając o zegarek, nie możesz zapomnieć o jego kopercie, bransolecie czy pasku. W przypadku metalowej bransolety najlepszym rozwiązaniem będzie staranne przemywanie wodą, a następnie dokładne osuszanie miękką, delikatną ściereczką. Gdy ewentualne zabrudzenia są wyjątkowo silne, możesz sięgnąć po wodę z mydłem i miękką szczoteczkę do mycia zębów. Kopertę wystarczy przecierać lekko zwilżoną szmatką i koniecznie pamiętać o dokładnym wysuszeniu. Jeśli Twój zegarek nie jest wodoszczelny, musisz zadbać o to, aby woda nie dostała się na kopertę.

Jeśli nosisz zegarek na skórzanym pasku, chroń go przed zbytnim nasłonecznieniem (może ulec odbarwieniu) oraz przepoceniem. Latem poluzuj pasek, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko potu na pasek. Wilgotny zegarek zawsze pozostawiaj w dobrze wentylowanym miejscu (nie zamykaj go w szczelnym pudełku!). Dzięki temu czasomierz będzie miał szansę dobrze wyschnąć. Możesz także sięgnąć tutaj po suchą, delikatną szmatkę i po prostu przetrzeć zawilgocony pasek.

...jest pusty

ORIENT FUY03005A0
660,00 zł 594,00 zł
ORIENT FAG02001B0
1 090,00 zł 981,00 zł
CALVIN KLEIN Shape K7C2M111
1 119,00 zł 984,73 zł
VOSTOK EUROPE NH35A-2255147B
1 870,00 zł 1 683,00 zł
DS-1 CHRONO C006.414.16.031.00
5 765,00 zł 5 073,20 zł
DS CHRONO FLYBACK C024.618.16.051.00
3 390,00 zł 2 983,21 zł
OBAKU DENMARK V146LVIRO
490,00 zł 441,00 zł
JUNGHANS MAX BILL QUARZ 041/4562.00
2 180,00 zł 1 962,00 zł
OBAKU DENMARK V189LXCPSC
620,00 zł 558,00 zł
Dlaczego warto kupować u nas
1. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marek które sprzedajemy.

2. Każdy z zegarków posiada 24 m-c gwarancji. Zegarek jest zapakowany w oryginalne pudełko, dołączona jest gwarancja producenta oraz instrukcja obsługi.

3. Każdy z pasków Hirsch Performance posiada 30 m-c gwarancji.

4. Można składać zamówienia telefoniczne.

- 42 636 63 70

5. W wyborze zegarka pomogą najwyższej klasy specjailiści.

6. Zajmiemy się Twoim zegarkiem od zakupu, po obsługę pogwarancyjną.


7. Oferujemy.
- bezpłatny grawer.
- bezpłatna dostawa.
- bezpłatna regulacja bransolety.

8. Możliwość zwrotu do 14 dni.
kontakt

Nasza siedziba.

pn-pt 10-18

sob 10-13

Łódź. ul. Zamenhofa 14

tel: 42 636 63 70 506 070 417

e-mail serwis:
zegarmistrz@zegarmistrzlodz.com.pl

e-mail sklep:
sklep@zegarmistrzlodz.com.pl

Jeżeli nie możesz dotrzeć do nas w godzinach naszej pracy, to zadzwoń postaramy się umówić indywidualnie.

Pokaż na mapie