Zakup nowego zegarka wiąże się z podjęciem kilku kluczowych decyzji. Przede wszystkim należy ustalić budżet, jaki można przeznaczyć na ten wydatek, wybrać tarczę analogową lub cyfrową, a także rodzaj paska. Zdecydowanie najwięcej osób rozważa zakup zegarka na pasku skórzanym lub na metalowej bransolecie. Te dwa rodzaje należą do najbardziej klasycznych i ponadczasowych, a do tego produkowane są przez najbardziej renomowane marki. W dzisiejszym wpisie przedstawimy wady i zalety dotyczące obu rodzajów zegarków, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

wpis%204.jpg

Zegarek na pasku - delikatny i uniwersalny

Jeżeli pasek, to tylko taki, który został wykonany ze skóry naturalnej. Osoba, która szuka zegarka, który będzie pasować do codziennych stylizacji, powinna wybrać taki kolor paska, który będzie zgodny z jej codziennym stylem. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety najchętniej decydują się na zakup zegarka na pasku w kolorze czarnym lub brązowym. Z kolei chcąc wzbogacić swoją kolekcję zegarków o nowe modele, można wybrać pasek w innym kolorze, który stanie się wówczas częścią stylizacji. Zaletą przemawiającą za zakupem zegarka na pasku jest fakt, iż są one znacznie bardziej wygodne. Pasek wykonany ze skóry naturalnej dopasowuje się do nadgarstka, dlatego można się do niego przyzwyczaić i nie odczuwać żadnego dyskomfortu. Trzeba jednak przyznać, że skórzany pasek się zużywa i co jakiś czas należy go wymieniać. Skóra nie lubi wody, dlatego lepiej uważać na tego typu zegarek podczas kąpieli, nawet jeżeli sam mechanizm jest wodoodporny.

Zegarek na bransolecie - trwały i solidny

Metalowa bransoleta zwraca uwagę i przyciąga wzrok. W przeciwieństwie do zegarka na pasku skórzanym ten przymocowany na bransolecie jest masywny, ciężki i znacznie bardziej wytrzymały. Dla niektórych to właśnie stanowi o jego przewadze. Zegarek na bransolecie, jak sama jego nazwa sugeruje, jest zbliżony do biżuterii. Z tego względu producenci prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej ozdobnych bransolet, zwłaszcza jeżeli chodzi o zegarki damskie. Często okraszone diamencikami, wykonane ze złota lub srebra, osiągają bardzo wysokie ceny. Dla mężczyzn zegarek na bransolecie sprawdza się na co dzień - pasuje do codziennych, męskich stylizacji w stylu sportowym, casualowym, a także wieczorowym, czy biznesowym.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.