Zegarek jest rodzajem prezentu, który może mieć wiele znaczeń. Jeżeli chcemy, aby obdarowana osoba poczuła się naprawdę wyjątkowo możemy zdecydować się na wykonanie grawera. Dowiedz się co i w jaki sposób można umieścić na zegarku.

Na wstępnie powinniśmy sobie zadać pytanie, dlaczego to właśnie zegarek zyskał tak dużą popularność wśród pomysłów na prezent. Przyczyn jest tutaj bardzo wiele. Przede wszystkim zegarek noszony jest prawie non stop przez osobę obdarowaną. Dzięki temu za każdym razem, kiedy na niego spojrzy, może wspomnieć swojego darczyńcę. Niektórzy wręczają również zegarki, aby podkreślić ten wyjątkowy czas, a także jak długo spędziły go razem dwie osoby. Może być on również wybrany z przyczyn bardziej humorystycznych. Zegarki wręczamy bowiem osobom, które ciągle się spóźniają lub nie wiedzą, która jest godzina.

Rodzaje grawerunku

Grawer może być wykonywany na kilka sposobów. Bez względu na to, na jaki się zdecydujemy, najważniejszy jest jednak efekt. Nikt z nas nie chciałby bowiem wręczyć prezentu, na którym grawer wykonany został w nieestetyczny sposób. Ten sposób personalizacji kupionego przedmiotu możemy wykorzystać na wielu materiałach. Do najbardziej popularnych należy, poza zegarkami, biżuteria srebrna i złota, metal, kość, kamień, a nawet szkło. Aktualnie możemy także wyróżnić kilka technik wykonywania grawerów. Najstarszą jest oczywiście metoda ręczna, do której służą rylce. Wiele grawerów wykonywanych jest także przy pomocy automatyki. W tym wypadku posługujemy się maszynami grawerskimi, klasycznym lub laserowym rytowaniem oraz trawieniem substancjami chemicznymi.

Co najczęściej grawerujemy?

Odpowiedź na pytanie, co najczęściej grawerujemy, jest niezwykle trudna, gdyż aktualna technologia pozwala wygrawerować niemalże wszystko. Jedyne ograniczenie stanowi sama przestrzeń. W zależności od wielkości powierzchni, na której grawer ma zostać wykonany, może to być zdjęcie lub pojedyncze litery. Dużą popularnością cieszą się również ważne daty, inicjały czy imiona. Czasami będzie to także krótki tekst czy wierszyk. Na niewielkich powierzchniach może być wygrawerowany znak zodiaku lub jeden ze znaków specjalnych jak symbol nieskończoności czy wiecznej miłości.

Przykłady grawerunków

Dlaczego właśnie grawerunek wykorzystywany jest najczęściej w personalizacji prezentów? Jest to forma, która sprawia, że nawet najprostszy przedmiot zyskuje wyjątkowego znaczenia. Grawer ma również znaczenie symboliczne. Wiele osób decyduje się na umieszczenie na obrączkach swoich imion i daty ślubu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się biżuteria uzupełniona o grawerunek. Wręczana jest ona na przykład na dzień mamy, gdzie na zawieszce w kształcie stópek umieszczona jest data narodzin dziecka, godzina, wzrost i waga. Grawer stosowany jest również jako pamiątka ważnego wydarzenia takiego jak chrzciny czy komunia. Tego rodzaju akcenty sprawiają, że nawet podczas najcięższego dnia możemy spojrzeć na dany przedmiot i przypomnieć sobie te najpiękniejsze i najważniejsze chwile w życiu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.