Sophistiquee

W tej kategorii proponujemy Wam zegarki marki EPOS – znanego i cenionego producenta zegarków. Charakteryzuje się on tym, że produkowane są wyłącznie mechaniczne zegarki – automatyczne oraz ręcznie nakręcane.

Firma została założona w 1925 roku w Valle de Joux przez Jamesa Auberta. Wspomniany Szwajcar, był mistrzem zegarmistrzowskim i swój czas w większości poświęcał na tworzenie mechanizmów posiadających funkcję sygnalizacji dźwiękowej czasu. Początkowo, przedsiębiorstwo zajmowało się głównie podzespołami do zegarków. Przez aż pięć dekad firma EPOS wytwarzała części do zegarków dla różnych ówczesnych producentów. Przełom nastąpił w 1983 roku. Doszło wtedy do małej rewolucji. Tendencja na rynku zdominowanym przez czasomierze kwarcowe zmieniła się i popularnością zaczęły się cieszyć zegarki mechaniczne. EPOS postanowił wyjść naprzeciw ówczesnym oczekiwaniom i postanowił stworzyć własny projekt kolekcji czasomierzy mechanicznych. Można, więc stwierdzić, że firma EPOS została producentem zegarków dopiero w latach 80.

Co jeszcze jest cechą charakterystyczną zegarków spod egidy EPOS? To, że wszystkie modele zegarków wykonywane są ręcznie. Szwajcarski producent postanowił postawić na staranność i dokładność. EPOS posługuje się mottem: „Artistry in watchmaking”, które z całą pewnością oddaje ducha i założenia, które im przyświecają. Opisywana firma nie korzysta z gotowych mechanizmów. Kupuje je w elementach od uznanych i sprawdzonych producentów, a następnie składa i odpowiednio zdobi.

EPOS Sophistiquee to edycja zegarków szwajcarskiego producenta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zegarków EPOS Sophistiquee. Poznaj specyfikację techniczną każdego z przygotowanych przez nas modeli i wybierz ten, który będzie Ci odpowiadał najbardziej. Zegarki EPOS to własnoręcznie wykonywane produkty, które dodadzą elegancji każdego dnia.

Zaawansowane wyszukiwanie
Rodzaj mechanizmu
Tarcza
Koperta
Średnica koperty
Dodatkowe funkcje
Cena