Zegarmistrz Å?ódź - Naprawa Zegarków, Serwis | Kategorie produktów Atlantic
429
archive,tax-product_cat,term-atlantic,term-429,woocommerce,woocommerce-page,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Atlantic

Atlantic to szwajcarska marka zegarków, która łączy tradycję szwajcarskiego zegarmistrzostwa i klasyczny design z najnowocześniejszymi osiągnięciami w dziedzinie produkcji zegarków.

Początki marki Atlantic datują się na rok 1888, kiedy to Eduard Kummer otworzył firmę produkującą zegarki w Bettlach koło Grenchen w Szwajcarii. Początkowo zatrudniał zaledwie kilku zegarmistrzów. Jednak już na początku naszego stulecia zatrudnienie wzrosło do 720 pracowników. Początkowo zegarki produkcji Kummera firmowano skrótem EKB (Eduard Kummer Bettlach). Pierwszy zegarek pod marką Atlantic pojawił się na rynku w 1932 roku. Był to jednocześnie jeden z pierwszych wodoszczelnych zegarków na świecie.

W latach – 50-tych Atlantic opatentował sposób szybkiej zmiany daty w zegarkach za pomocą koronki. Do dziś rozwiązanie to jest stosowane przez wszystkich producentów zegarków na świecie.

W ponad stuletniej historii marki Atlantic powstało wiele nowatorskich konstrukcji, jak np. tytanowy Nautilius wodoodporny do głębokości1000 metrów czy Midas – zegarek o niespotykanej odporności koperty i szkiełka na wszelkie zarysowania.

Od samego początku istnienia marki do dnia dzisiejszego wszystkie zegarki Atlantic w całości są produkowane w jednym miejscu w Szwajcarii. Produkcja odbywa się według najnowszych technik, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Procesy produkcyjne objęte są ścisłą kontrolą, dzięki czemu, każdy egzemplarz charakteryzuje się wysoką jakością i niezawodnością. Pod marką Atlantic ukazało się wiele kolekcji zegarków dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników.

Na rynku polskim zegarki Atlantic dostępne są już od ponad pół wieku. Przez wiele lat wiodły prym na zegarmistrzowskim rynku. I choć firma na krótko wycofała się z naszego rynku, to już w 1998 roku ponownie zawitała do Polski.

Jeśli znalazłeś lepszą cenę w innym sklepie napisz do nas na adres zegarmistrz@zegarmistrz.com.pl, Negocjuj cenę.

1–12 of 18 results